Opłata produktowa - oferta AGM-Konsulting.pl

Firma AGM-Konsulting.pl oferuje profesjonalne usługi doradzcze, które realizowane są przez wykwalifikowaną kadrę posiadającą wieloletnie doświadczenie w pomocy przedsiębiorstwom. Obsługujemy firmy niezależnie od ich wielkości i rodzaju działalności, którą reprezentują. Zajmujemy się pomocą przedsiębiorstwom, które narażone są na ciągłe przekształcenia wymuszone przez zmiany w regulacjach prawnych. Przeanalizujemy sytuację, w której znajduje się dana firma i dopasujemy rozwiązania, które zapewnią jej optymalne działanie.

Opłata produktowa
obrazek prezentujacy

Czym jest opłata produktowa?

Opłata produktowa, inaczej zwana opakowaniową, została wprowadzona w naszym kraju 1 stycznia 2014 roku - jest rodzajem opłaty ekologicznej. Przedsiębiorcy, którzy wprowadzają na rynek produkt w opakowaniach, muszą spełnić obowiązek zapewnienia odzysku, a w szczególności recyklingu odpadów opakowaniowych i poużytkowych. Jeśli tego nie zrobią, narażeni są na poniesienie opłaty opakowaniowej, której wysokość uzależniona jest głównie od masy opakowań wprowadzonych w obrót.

Kto musi uiścić opłatę produktową?

Obowiązek rozliczania opłaty produktowej ciąży na przedsiębiorcach, którzy nie zapewnią ustawowych poziomów odzysku opakowań i recyklingu. Mogą być to importerzy sprowadzający do Polski zapakowane za granicą produkty, takie jak opony i oleje, baterie i akumulatory bądź sprzęt elektroniczny i elektryczny. Do tego grona zaliczają się także restauracje wydające jedzenie w opakowaniach i także producenci, którzy swoje produkty wytwarzają pod własnym logo i sami je pakują.

Opłata produktowa - kiedy przyda się pomoc?

Masz pytania dotyczące opłaty opakowaniowej albo zastanawiasz się, czy Twoje przedsiębiorstwo musi ją opłacać? Zastanawiasz się, jak prowadzić kampanię edukacyjną, której realizowanie przez firmy wprowadzające do obiegu produkt jest obowiązkowe? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie są to łatwe tematy, dlatego oferujemy Państwu szkolenia i usługi konsultingowe, które pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego tematu. Zaufaj nam - jesteśmy profesjonalistami, którzy na co dzień mierzą się z podobnymi problemami.